Welcome to the 7th international exhibition of beverages and correlated industries!

This exhibition will host insider and outsider companies and will make a great platform for the visitors to get acquainted closely with developments of this section of food industry. In this exhibition, the participants will show their capacity in the production of fruit juices and concentrates, mineral water, packaging and drinking, coffee and tea, malt and alcohol free beer, soft and energy drinks, distillates, herbal tea, dairy products, machinery and equipment and production line of beverages, production equipment, packaging and distribution of beverage industry, training and consulting, etc. to share publicly.

کانون انجمنهای صنفی صنایع غذایی ایران

کانون انجمن‌هاي صنايع غذايي ايران در سال 1382 با مشاركت انجمن‌هاي فعال در صنايع غذايي کشور تشکيل شده است. هدف از تشکيل کانون، ايجاد هماهنگي بين تشکل‌هاي موجود جهت برقراري و حفظ ارتباط منظم با مراجع ذيصلاح و پيگيري مسائل و مشکلات اعضاء به صورت گروهي، برنامه‌ريزي براي ارائه الگوها و طرح‌هاي کارشناسي و موثر جهت توسعه بهره‌وري و بهبود صنايع غذايي کشور مي‌باشد.

انجمن صنفی تولیدکنندگان ماءالشعیرومالت

انجمن صنفی تولیدگنندگان ماءالشعیر و مالت با در اختیار داشتن 40 واحد تولیدی فعالیت های خود را دنبال می کند.

انجمن تولیدکنندگان آب های معدنی و آشامیدنی

انجمن آبهای معدنی وآشامیدنی ایران درسال 1386 فعالیت خود را آغاز کرد که پس ازمدتی ازشروع فعالیت، نام آن باهدف دربرگیری کلیه محصولات صنعت آب بسته‌بندی به نام فعلی تغییر یافت.

انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران

انجمن صنایع فرآورده های لبنی ایران با در اختیار داشتن 65 عضو نقش عمده ای در تولید صنایع لبنی ایفا می کند.

انجمن صنایع تولید و صادرکنندگان کنسانتره و آبمیوه ایران

انجمن صنایع تولید و صادرکنندگان کنسانتره و آبمیوه ایران با در اختیار داشتن واحدهای تولید و صادرکننده نقش خود را در این زمینه ایفا می کند.

دانستنیها

آبمیوه‌ها

آبمیوه ها به دلیل خواص درمانی که دارند، مورد استقبال بسیاری از افراد قرار دارند. این نوشیدنی‌ها در کاهش وزن، رفع سموم بدن، درمان تیروئید، پاک کردن روده و در درمان سرطان تاثیر بسزایی دارند.
علاوه بر این، میوه هاوآبمیوه هاازسری مواد غذایی پرطرفداری هستند که در فصل تابستان و دیگر فصلهای گرم سال، بیشتر افراد تمایل به استفاده از آبمیوه‌ها را دارند.

دمنوش‌ها

چند وقتی است دمنوش های گیاهی و میوه ای مورد استقبال و مصرف برخی خانواده ها قرار گرفته است. البته این استقبال دلایل مختلفی دارد؛ برخی برای نفع درمانی از این دمنوش ها استفاده می کنند و تعدادی برای تنوع بخشیدن به نوشیدنی روزانه آن را جایگزین چای کرده اند.

نوشیدنی های لبنی

لبنیات را غذای سلامت نامگذاری کرده اند. خواص لبنیات آنقدرها هست که مصرف آن در طول روز مورد تاکید بسیاری از کارشناسان تغذیه قرار بگیرد. در روزهایی که آلودگی هوا به حد هشدار و یا اضطرار می رسد برای جلوگیری از آسیب وارد شدن به سامانه تنفسی و التهاب دستگاه گوارش باید شیر و مواد لبنی بیشتری مصرف شود زیرا این مواد غذایی دارای فسفر، منیزیم، کلسیم و خنثی کننده سموم هستند.

درباره برگزارکننده

کانون انجمن‌هاي صنايع غذايي ايران در سال 1382 با مشاركت انجمن‌هاي فعال در صنايع غذايي کشور تشکيل شده است. هدف از تشکيل کانون، ايجاد هماهنگي بين تشکل‌هاي موجود جهت برقراري و حفظ ارتباط منظم با مراجع ذيصلاح و پيگيري مسائل و مشکلات اعضاء به صورت گروهي، برنامه‌ريزي براي ارائه الگوها و طرح‌هاي کارشناسي و موثر جهت توسعه بهره‌وري و بهبود صنايع غذايي کشور مي‌باشد.

<< ورود به سایت کانون

اخبار و رویدادها

کارآفرین کرمانی در شاخه فرآوری و بسته‌بندی گیاهان دارویی خبر داد:
ورود دمنوش‌های انرژی‌زا و آرام‌بخش به بازار از مهد گیاهان دارویی

استان کرمان به مهد گیاهان دارویی معروف است و کارآفرین جوان این استان توانسته است دمنوش‌ها و ادویه‌هایی که تاکنون در کشور فرآوری و بسته‌بندی نشده است را تولید کند.

<< ادامه
هفتمین نمایشگاه نوشیدنی‌ها و صنایع وابسته آغاز به کار کرد

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی انجمن صنایع غذایی، کاوه زرگران دبیر کل کانون انجمن های صنایع غذایی در حاشیه آغاز به کار هفتمین نمایشگاه نوشیدنی‌ها و صنایع وابسته اظهار داشت: در این نمایشگاه که شهریور ماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین المللی ایران برگزار می شود، 105 شرکت از داخل و خارج کشور حضور دارند، به طوری که 7 شرکت خارجی در این نمایشگاه حاضر هستند.

<< ادامه
مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی نوشیدنی ها: هدف ما معرفی توانمندی های تولیدکنندگان ایرانی است

مدیر اجرایی نمایشگاه بین المللی نوشیدنی ها تاکید کرد: چشم انداز ما دربرگزاری این نمایشگاه تقویت هر دو محور برای تولید کننگان و همچنین معرفی توانمندیهای رقابتی تامین‌کنندگان ماشین‌آلات و مواداولیه است.

<< ادامه
محسن جلال‌پور رئیس اتاق بازرگانی ایران: ایجاد برند جهانی غذای حلال توسط ایران

ه گزارش فارس، محسن جلال‌پور رئیس اتاق بازرگانی ایران نیز در این مراسم با اشاره به ایجاد برند جهانی غذای حلال توسط ایران، گفت: بازار 400 میلیونی منطقه پیش روی سرمایه‌گذاران در صنایع غذایی کشور قرار دارد. وی اظهار داشت: طی ماه‌های گذشته، اتاق بازرگانی ایران جلسات مستمری را در رابطه با ایجاد برند جهانی غذای حلال از سوی جمهوری اسلامی ایران برگزار کرده است که به نظر می رسد بتوان طی ماه‌های آینده، این برند را ایجاد کرد.

<< ادامه